Firma nasza powstała 1999 roku. Jednak nasza praktyka z informatyką datuje się na około 10/15lat wstecz. Był to okres w którym to ogólnie pojęty temat informatyki dopiero raczkował. Możemy się więc pochwalić znajomością (praktyczną - nie tylko podręcznikową) szeroko pojmowanej informatyki, jaką to przyswoiliśmy samodzielnie zapoznając się z nowymi na owe czasy technologiami. W okresie tym stykaliśmy się z pierwszymi modelami komputerów dostępnych na rynku, poszczególnymi modelami powstających po sobie procesorów, akcesorii komputerowych, oraz oprogramowania. W pewnym okresie zajmowaliśmy się poprawianiem i pisaniem nowego oprogramowania. W okresie prawie 6 lat prowadziliśmy kursy z zakresu informatyki, obsługi komputerów, oraz oprogramowania. Z pod naszej pieczy powstał spory szereg "wychowanków" :) - były to przedstawicielstwa dużych Pabianickich firm, oraz osoby prywatne z okolic powiatu Pabianickiego, oraz Łódzkiego. Spory zasób wiedzy zdobytej w tym czasie, dodatkowe jednoczesne samodoszakalanie, oraz pasja związana z informatyką doprowadziły do powstania w 1999 roku Naszej Firmy. Doświadczenie nabyte w okresie przed bezpośrednim powstaniem firmy, staramy się od samego początku, wykorzystywać w naszej działalności. Kolejne lata pracy w zawodzie pozwoliły zweryfikować niedociągnięcia, wskazały kierunek jak i zapotrzebowanie odbiorcy na tak ciężkim rynku jakim są okolice Pabianic.

Jesteśmy jedną z kilku twardo stających na rynku firm, z dość mocno umiejscowioną marką pod szyldem PC Service. Nie ulegamy chwilowym upadkom, czy zniechęceniom często pojawiających się "cienkich" okresów panujących w okolicy, jak to ma miejsce z wieloma już dawno nie istniejącymi na rynku firmami. Jesteśmy w miarę stabilni i zdesperowani w utrzymaniu aktualnej działalności :). Jedyne co ulega u nas zmianie to asortyment, nowe usługi poszerzające zakres Naszej działalności, oraz nowa rzesza zadowolonych klientów.
Główną działalnością naszej firmy są: sprzedaż komputerów i akcesorii z nimi związanych, serwis kas fiskalnych POSNET, serwis urządzeń IT (komputery, drukarki, tablety), odzysk i backup danych, oraz wszelkiego rodzaju usługi administracyjne (support IT) dla firm, urzędów, oraz osób prywatnych. Prowadzimy również support zdalny. Musimy przy tym zaznaczyć, iż w przypadku usług, serwisowanych urządzeń, ściśle współpracujemy z autoryzowanymi serwisami producentów wybranych akcesorii np. tj. HP, Lexmark, Oki. Dzięki czemu mamy dostęp do szerokiej gamy podzespołów wymiennych, a nawet tych których rzekomo "się nie wymienia". Jak na prawdziwy serwis przystało posiadamy stosowne certyfikaty. 

Podczas dokonywania czynności serwisowych, szczególny nacisk przekładamy na przestrzeganie wytycznych RODO.
Pragniemy poinformować środowisko biznesowe oraz jednostki państwowe (czyli obszary wymagające zachowania szczególnej poufności, przy przetwarzaniu danych zawartych, przekazanych nam z serwisowanym sprzętem),  iż posiadamy aktualne Zaświadczenia Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (dostęp do Informacji Niejawnych).

Nasz presonel posiada szereg ukończonych certyfikowanych szkoleń związanych z Ochroną Danych Osobowych, oraz dyplomowanych kursów z zakresu bezpiecznego administrowania infrastrukturą informatyczną. Posiadamy między innymi certyfikat uprawniający do pełnienia funkcji Inspektora Danych Osobowych. Zajmujemy się wdrażaniem Polityk Bezpieczeństwa Informacji, audytem i nadzorem nad przestrzeganiem RODO i ustaw związanych z Ochroną Danych. Przeprowadzamy szkolenia. Pełnimy funkcją IOD na zasadach outsourcingu.  
Pełnimy w kilku przedsiębiorstwach i urzędach funkcję Inspektora Ochrony Danych, Administratora d/s Ochrony i Bezpieczeństwa Danych Osobowych oraz Infrastruktury Informatycznej.  Więcej na ten temat znajduje się na stronie https://odo.pcservice.pl.
 

Z pełną odpowiedzialnością polecamy Nasze usługi.
/-/ Zespół PC Serwice          


...